Roney_1200-600

David & Katka Roney

David a Katka slouží v Lotyšsku. David chtěl pracovat s mladými lidmi v Evropě a jeho první setkání s Josiah Venture bylo v roce 2004, když strávil léto jako stážista v České Republice. V roce 2009 se vrátil do Evropy a během jeho 6-ti měsíční stáže v Chorvatsku strávil také 3 týdny v Lotyšsku. Pán Bůh mu během těch tří týdnů dal Lotyšsko na srdce a David se tam o dva roky poději přestěhoval.

Katka se poprvé setkala se službou KAM v roce 1995. Jako student jela na anglický kemp, kde se stala křesťankou. Její život se změnil a začala v ní růst touha pracovat s mládeží. V roce 2004 se přidala k týmu KAM. Věnovala se rozvoji místní mládeže v místě jejího bydlistě, byla zapojena do služby ženám, a byla také součástí mezinárodního týmu jako administrativní pracovník. V roce 2015 se Katka přestěhovala a přidala se k týmu Josiah Venture v Lotyšsku.

David a Katka jsou manželé od roku 2017. Žijí v hlavním městě Riga, spolu s jejich dvojčaty Timotejem a Hanou. David vede národní tým kempů a společně s Katkou také vstoupili do pozice regionálních vedoucích pro oblast Rigy. V jejich místním sboru pomáhají s vedením mládeže. Jejich touhou je vidět zdravé vedoucí, kteří vedou mladé lidi ke Kristu.

Darujte

Díky vaší finanční podpoře se můžeme stávat oporou pro mladé vedoucí. Vaše dary jsou pro nás současně povzbuzením, že za námi stojíte. Děkujeme za každý váš dar.

Číslo účtu: 2200100734/2010

VS: 7771306

Online platba

Vyberte si, jestli podpoříte pracovníka jednorázově nebo pravidelně. Kliknutím budete přesměrování na zabezpečenou stránku.

Z darované částky bude odečteno 3,7% jako provozní poplatek Darujme.cz

Spojte se

Chcete se na něco zeptat? Povzbudit naše pracovníky?
Spojte se s nimi pomocí kontaktního formuláře.

Přihlásit se k odběru osobního Newsletteru

Chcete dostávat aktuality ze služby? Přihlaste se k odběru osobního Newsletteru.