1-20190602_195000_Intern-Training_Marek-Linkesch_1920x700

O nás

Křesťanská akademie mladých, z.s. (KAM) je nezisková organizace zaměřená na práci s mládeží v rámci celé České republiky. Působí zde od roku 1997 a za hlavní cíl si klade připravovat, inspirovat, trénovat a školit mladé vedoucí v církevním prostředí. Tento záměr je realizován v úzké spolupráci s církevními institucemi prostřednictvím široké nabídky programů a aktivit. Jakožto certifikovaná organizace pro poskytování všeobecné primární prevence pracuje také na základních a středních školách. Chceme vidět Bohem způsobené hnutí mezi mladými lidmi, kteří najdou svůj domov v církvi a proměňují společnost. Naším posláním je připravit mladé vedoucí k naplnění Kristova poslání skrze místní církev.

Vedení KAM

Jakub Vejmělka
Ředitel

Kevin Dickson
Zástupce ředitele

Milan Szturc
Zástupce ředitele

Michaela Toušková

Kateřina Kabut

Michal Soukup

Pavlína Bujoková

Správní rada

Unger_800-600

Mgr. Jiří Unger
Předseda Správní rady

Janette_800-600

Janette Oubrechtová
Členka Správní rady

Walach_8%%-600

RNDr. Valdemar Walach
Člen Správní rady

Viktorin_800-600

Ing. Jan Viktorin
Člen Správní rady

Martin Penc, DiS.
Člen Správní rady

Petr Hrubo
Člen Správní rady

Historie

Počátky vzniku Křesťanské akademie mladých (KAM) sahají do roku 1990, tedy čerstvě po Sametové revoluci, která otevřela dveře novým možnostem na území České republiky. Pořádaly se zde první anglické letní a víkendové pobyty a v souvislosti s nimi také vznikaly úzké kontakty s různými misionáři a pracovníky s mládeží ze západních zemí.

V listopadu 1993 se do České republiky přestěhoval Dave Patty, který byl součástí rodící se americké organizace Josiah Venture (JV). Jeho první misijní počínání vzniklo v Havířově. Současně se programy pro mládež začaly rozvíjet také v Ostravě. Do roku 1997 se uspořádalo 11 anglických letních kempů. V návaznosti na tento nárůst vznikla Škola vedoucích mládeží a Pracovní dny týmů zaměřené na podporu a trénink pracovníků s mládeží.

Dne 2. srpna 1997 byl KAM oficiálně zaregistrován jako občanské sdružení zastřešující tuto práci. Zakládajícími členy výboru byli Dave Patty, Vladek Lipus a Ken Pitcher.

Jako zázemí pro podporu této práce bylo zakoupeno rekreační středisko v Malenovicích, které bylo následně přebudováno na moderní konferenční centrum.

Milníky KAM

Josiah venture

KAM je členskou organizací mezinárodní skupiny Josiah Venture (JV), která působí v 16 zemích střední a východní Evropy spojených stejným posláním v práci s mládeží.

Mateřská a řídící organizace Josiah Venture NFP má sídlo v USA. (www.josiahventure.com)

jv-logo