Oleksandr Kovalov

Ještě předtím, než se v roce 2002 potkali, se Oleksandr a Svitlana aktivně zapojili do služby mládeži. Ve svém místním sboru v Mariupolu na Ukrajině prostřednictvím mentoringu, kázání a různých projektů inspirovali mladé lidi, aby rostli v Kristu a aktivně mu sloužili. Mimo kostel zorganizovali rozsáhlou evangelizační službu s využitím sportu a během 11 let své existence v Mariupolu byli schopni sdílet evangelium s tisíci mladými lidmi.

V roce 2022 vše změnila válka na Ukrajině a z vůle Boží se Oleksandr a Svitlana v březnu 2022 ocitli v Česku u Ostravy. Okamžitě začali sloužit svým krajanům, pomáhali jim s potřebami lidí a kázali jim evangelium.

V roce 2023 se Oleksandr, inspirován vizí JV, stal misionářem, aby mohl efektivněji sloužit Ukrajincům v České republice. Dnes se Oleksandr a Svitlana aktivně podílejí na zakládání sborů v regionu a slouží Ukrajincům v diaspoře, která je důsledkem války na Ukrajině. Žijí ve Frýdku-Místku se svými dvěma dětmi, Anastasií a Pavlem.

Darujte

Díky vaší finanční podpoře se můžeme stávat oporou pro mladé vedoucí. Vaše dary jsou pro nás současně povzbuzením, že za námi stojíte. Děkujeme za každý váš dar.

Číslo účtu: 2200100734/2010

VS: 7771371

Spojte se

Chcete se na něco zeptat? Povzbudit naše pracovníky?
Spojte se s nimi pomocí kontaktního formuláře.

Přihlásit se k odběru osobního Newsletteru

Chcete dostávat aktuality ze služby? Přihlaste se k odběru osobního Newsletteru.