ForMission

Quest – Zážitky a kreativita v Božích službách!

Přemýšlíš, jak zasáhnout a proměnit mladou generaci v České republice? Pak máme pro tebe skvělou nabídku v podobě Quest!

QUEST jsou zážitkové a kreativní kluby, které využívají zážitky nejen jako kontaktní akci, ale současně jako způsob, jak zasáhnout lidská srdce. Využívají prvky jako divadlo, larpy (hry v rolích), psychologické aktivity, storytelling, arte a další kreativní činnosti.

Stručně, o co jde:

QUEST má charakter kontaktní a inspirační služby umožňující církvím navazovat a budovat vztahy s novými lidmi na bázi silných společných zážitků a následných přirozených diskuzí. Inspiračním aspektem se rozumí duchovní přesah v rámci témat pro hry nebo diskuze, v rámci osobních rozhovorů, reflexí na hry apod.

Podobné aktivity organizované křesťany běží v Ostravě už přes 10 let a každoročně přináší desítky až stovky nových kontaktů. Jsou odpovědí na poptávku společnosti po zážitcích a vztazích.

QUEST může být doplňkem stávajících aktivit pro skupiny mládeže, ale také samostatnou službou místní církve.
Na různé varianty implementace se můžete podívat 
ZDE.

Proč právě zážitky:

 • sbližují lidí neskutečným způsobem – po dobré akci mají lidé pocit, že se znají celé měsíce
 • otevírají dveře pro diskuzi o hlubších tématech života a víry – vzbuzují v lidech otázky a touhu hledat pravdu
 • jsou multigenerační – dokážou sblížit lidi různého věku

Co to může přinést vaší církvi / skupině mládeže:

 • příležitost oslovit novou zájmovou skupinu mladých lidí a budovat s nimi vztahy prostřednictvím společných silných zážitků
 • možnost pravidelného kontaktu s větším množstvím mladých lidí ze sekulárního prostředí
 • příležitost ke službě pro členy církve, kterým je tato oblast blízká

Jaké jsou možnosti seznámení s projektem?

 • osobní zkušenost  – účast na některé z námi organizovaných zážitkových akcí
  • někdo od vás (ideálně několik lidí) přijede na námi organizovanou větší akci, na které budou zájemci ještě i z dalších míst
  • někdo z našeho týmu přijede k vám a pro vaši skupinu zrealizuje zážitkovou hru – ideálně, když pozvete své sekulární přátele
 • prezentace na vaší akci (bohoslužba, setkání mládeže, víkendovka, sjezd mládeže…)

A co v případě, že budete chtít QUEST začít u vás?

 • pomůžeme vám nastartovat pravidelný klub, zajistíme trénink vašeho týmu (tvorba her v rolích, základy zážitkové pedagogiky – práce se skupinou, uvádění her a vedení reflexí), poskytneme balíček her a aktivit, průběžnou podporu, pomůžeme vám s vaší víkendovkou pro členy klubu
 • omezenému počtu lidí nabídneme účast na námi organizovaném zážitkovém kempu v létě 2022

Co se od vás očekává?

Stačí vám několik nadšených hravých lidí, kteří chtějí změnit svět. Všechno ostatní vám bude přidáno 🙂

Reference:

"Lidi (i jiné živočišné druhy) moc vám děkuju. Tohle opravdu předčilo moje očekávání. Bylo to tak dokonalé, že to ani lepší snad být nemohlo. Ani nevím, jak moc bych popsala jak úžasné to bylo, prostě nemám slov :)"

"Ahojte ! Aj my s Marškou veľmi pekne ďakujeme za super weekend ! Hra ma veľmi pozitívne prekvapila, chata a okolie boli nádherne ! Bolo to úplne super a veľmi pekne ďakujem za postavu Sofie Star, ktorá bola naprosto úžasná ! Veľmi som si to užila a teším sa na ďalšie projekty!"

"Taktéž nemohu jinak než poděkovat za úžasné dny plné legrace a her, které jsem si s Vámi užila. Jsem ráda, že jsem některé z Vás mohla znovu vidět, jiné z Vás poznat."

"Tísnivá atmosféra ve vězení, láska, přátelství, nenávist, zrada, obrovská překvapení a nečekané zlomy. Moje tragická postava (bez jediné šance na šťastný konec), beznadějně zamilovaná a dohnána zoufalým životem k zoufalým činům, mi dokonale sedla, a i teď, po mnoha měsících, ji v sobě občas nalézám. Silný, emoční larp, který člověka chytne za srdce a už nepustí, skvěle připravený…"

"Z naší pěti členné družiny jsem si vzal postavu co na mě zbyla - Historik. Již od okamžiku, kdy jsem začal číst popis mé postavy mě po těle začala nabíhat husí kůže, když jsem zjistil, že řízením osudu mi byla přidělena postava s velkým důrazem na Příběh. Byl jsem v sedmém nebi! Od toho okamžiku, až po samotný závěr jsem byl stržen příběhem s nádhernou atmosférou z prostředí Dark Tower. Kéž bych byl poeta a mohl vystihnou slzy, bolest i tragédií příběhu. A závěr? Nechte se překvapit 🙂 "

"Velké díky za přípravu tak skvělé akce a všem lidem kteří na ní byli! Bylo to vážně dokonalé 🙂 Mám další úžasný zážitek, na který rozhodně nikdy nezapomenu, skvělý larp, který jsem si moooc užila."

"Se zpožděním ještě obrovské díky orgům za všechen čas a úsilí, které do příprav vložili. A nemenší dík i všem hráčům za dokreslení super atmosféry. Bylo to prostě fajn!"

"Moc děkuji za inspirativních pár dnů se spoustou napětí i zajímavých rozhovorů."

"Úvodný citát tento larp krásne vystihuje,čo moja postava zistila na vlastnej koži. Napätá atmosféra a momenty, ktoré pohladili dušu. Čo si želám, aby bola pravda a čo pravda je. Strach o inú osobu a zistenie, až čo všetko je pre ňu človek ochotný urobiť."

"Právě jsem tenhle larp dohrála…a nemám slov. Moje postava, ze začátku zlomená, bez sebemenší naděje a chuti do života, prožila nádherný, ale opravdu PŘEKRÁSNÝ obrat o 180°, a to všechno jen proto, aby v závěru o svůj smysl života znovu přišla…moc jsem neřešila politické věci, záleželo mi hlavně na vlastní vztahové lince a pro svou lásku bych udělala cokoliv. Prožila jsem si chvíle zoufalství, bezmoc, nenávist, životní lásku a štěstí…a bolest. Bolest tak obrovskou, že jsem zapomněla, že „jen“ hraji, zapomněla jsem, že existuje i nějaký jiný svět mimo tento larp. Naprosto mě to pohltilo, zdrtilo, rozplakalo a donutilo rvát se se strážemi. Neuvěřitelně silný zážitek, který nemá smysl dál popisovat slovy…jděte si to zahrát, stojí to za to!"

zaujalo vás to? přemýšlíte jaký by měl být další krok?

Nejlepší bude, když se někdo od vás (kdo by se v této nové aktivitě mohl do budoucna angažovat), zúčastní některé z nabízených možností. Pokud máte otázky, spojte se s námi na níže uvedeném kontaktu.

Kontakt: quest@kam.cz, 731 139 074, Kontaktní formulář

Nejbližší akce: zážitkové VÍKENDOVKY

ČECHY

Datum: 15. – 17. 3. 2024, pátek večer až neděle odpo
Popis: Zážitková teenage víkendovka “Stranger Things” na motivy stejnojmenného seriálu
Víkendovku pořádá: Quest klub CB13 Praha

ČECHY i MORAVA – zážitkový track na Highway kempu
KC Malenovice, Beskydy

Datum: 27.7 – 2.8. 2024
Popis: kemp pro teenagery se třemi tracky: Quest (zážitky), Fusion (hudba a zpěv), Edge (sporty), v rámci kterého budete moci zažít zajímavé larpy a kreativní workshopy, které se dají využít jako kontaktní akce pro nevěřící s duchovním přesahem.
Cena: bude upřesněna (včetně ubytování a plné penze)
Poznámka: ubytování v komfortní horské chatě, k dispozici hřiště

ke stažení

PDF s informacemi o nabídce QUEST

 

Pokud máte touhu podpořit tuto službu finančně, můžete tak učinit ZDE. Díky za podporu Božího díla v naší zemi 🙂

Spojte se s námi

Zaujal tě QUEST? Máš nějaké otázky? Napiš nám!

Přihlásit se k odběru Newsletteru

Chcete dostávat aktuality ze služby? Přihlaste se k odběru Newsletteru.

podpořte nás

Díky vaší finanční podpoře se můžeme stávat oporou pro mladé vedoucí. Vaše dary jsou pro nás současně povzbuzením, že za námi stojíte. Děkujeme za každý váš dar.

Číslo účtu: 2200100734/2010
VS: 777318

Online platba

Vyberte si, jestli podpoříte službu jednorázově nebo pravidelně. Kliknutím budete přesměrování na zabezpečenou stránku.

Z darované částky bude odečteno 2% jako provozní poplatek Darujeme.cz